Skrýt reklamu

Výdělek na burze, trading, forex

Hledáte rychlou půjčku před výplatou? Vyzkoušejte Uspory.cz.

Peníze ne a ne přijít k vám na učet? Jednoduché řešení půjčka do výplaty od 500 Kč u vás za 5 minut.

Půjčky online přehledně na CoolPůjčky.cz


Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvek: 1 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Investice - rek.bydlení, financování HYPO nebo STSP ?
PříspěvekNapsal: pát 13. zář 2019 17:37:33 

Investice - rek.bydlení, financování HYPO nebo STSP ?


Investice - rek.bydlení, financování HYPO nebo STSP ?
Ahoj, požádal bych Vás o názor nebo doporučení na financování rekonsturkce bydlení. Potřeboval bych upravit bydlení a předpokládám, že náklady na rekonstrukci se budou pohybovat v rozmezí 750 až 950 tKč. Protože se jedná o starší dům, nechal jsem si raději rozmezí. Z toho cca 3/4 se musí udělat najednou a zbývající 1/4 (zateplení) můžu udělat třeba o rok později, v nejhorším případě vůbec. Na financování mám k dispozici STSP od Wuestenrotu už 6 let, CČ 300 a na účtu přes půlku. Letos jsem ještě neposlal žádný vklad, ale 20-ku už mám připravenou. A ještě mám nějaké finance dané bokem na nákup nábytku ap. po finalizaci, které ale nejdou půjčit na tento účel přes HYPO nebo STSP. To abych pak po rekonstrukci neměl jen holé zdi a nelouskal chrousty. Ručení náklady na rek. jsou dost pod 50% ceny nemo, takže by se dalo dosáhnout na lepší % u hypo.
STSP
+ úroky budou stejné po celou dobu, ale max. doba je kratší než hypo, tušímže 16-18 let
- budu platit překlenovák, tj. % i z peněz, které již mám na účtu
- pokud mi půjčené finance nebudou stačit, tak budu muset sáhnot na úspory určené na vybavení
- žádné jiné STSP nemám k dispozici (jedině že bych si založil nové na mě nebo ještě 1 os.)
HYPO
+ delší doba splácení ale nižší částka, i když to samozřejmě vyjde víc
- po době fixace se mění %, tzn. shánění jiných nabídek v krátkém čase, tj. starosti navíc, ale třeba se bude dát najít lepší nabídka
Potřeboval bych mít možnost
+ vložit mimořádnou splátku např. 1x/rok, ale bez sankce.
+ nízké náklady na vedení účtu, příp. u banky na vedení běžného účtu, kt. obvykle požadují
+ předpokládaná splátka okolo 5 tKč, 7,5 bych zaplatil taky, ale asi už by se mi moc nelíbilo
Byl jsem u obou poradců (HYPO, STSP), ale oba mi vychvalovali jejich produkt a o druhém absolutně ticho po pěšině. Problém je, že cena rek. se pohybuje na pomezí HYPO a STSP. Tak se obracím s otázkama Jak na to ? Co si vybrat a podle čeho ? Existuje nějaká kombinace HYPO a STSP nebo doporučený zp. postupu ?

! ! ! POROVNÁNÍ PŮJČEK Z VÍCE ZDROJŮ ! ! !


Naposledy oživil Anonymous v pát 13. zář 2019 17:37:33

Odpovědět na témaOhlásit tento příspěvek
Nahoru
  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvek: 1 ] 

Všechny časy jsou v UTC


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

Můžete zakládat nová témata v tomto fóru
Můžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron

Dotazy směřujte prosím přímo do fóra, uvedený email je pro technické záležitosti: info@spocitame.cz

Provozovatel této stránky neručí za texty a příspěvky zde uveřejněné, pokud jsou příspěvky v rozporu se zákony ČR, nebo k nim vlastníte autorské práva, kontaktujte nás prosím, provedeme nápravu. Není možné ověřovat pravost příspěvků, proto neneseme jakoukoliv odpovědnost za pravost. Pokud máte výhrady k příspěvku, kontaktujte přímo autora, nebo reagujte odpovědí přímo ve fóru.


« Zásady Google pro ochranu osobních údajů.
TOPlist